Wino na prezent

Praktyczny poradnik

Wino tylko dla dorosłych

Pomimo, że wino jest bardzo dobrym prezentem oraz posiada o wiele miej procent niż wódka, to oczywiście jest uznawane za alkohol i jest dozwolone tylko dla osób dorosłych.

Mimo to, wiele młodych ludzi lubi czasem napić się wina. Chociaż sami tego nie pochwalamy, to wielu rodziców, aby usprawnić trawienie swoich pociech (oczywiście mowa o już nieco starszych dzieciach) podają do posiłku lampkę wina.

Wino od dawien dawna uznawane jest za szlachetny trunek, a jego picie bardzo często kojarzone jest z elegancją i dobrym towarzystwem.

Warto dodać, że picie wina przez ludzi młodych z pewnością może uchronić dzieci przed alkoholizmem. Naukowcy z Boston University School of Public Health przeprowadzili badania, w których głównie badano modele picia i historie około 150 włoskich rodzin. Badania wykazały, że Włosi podający wino swoim dzieciom w umiarkowanych ilościach, np. lampce wina do obiadu przyczyniło się do znacznego ograniczenia spożywania alkoholu przez dzieci, kiedy osiągnęły już pełnoletność. Wynika to stad, że wczesny kontakt z alkoholem pozwala młodym ludziom oswoić się z nim i poznać umiar.

Picie wina do obiadu jest niezwykle popularne we Włoszech, które znane są m.in z pięknych i wielkich winnic.